Değerli Yolcularımız, Esenboağa Havalimanı Transfer Duyuruları 

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar vatandaşlarımızın Türkiye şehirlerarası seyahatlerine zorunlu haller dışında izin verilmeyecektir. Seyahat izin belgesi olan yolcularımız ayrıca HES kodlarının tanılı/temaslı olmaması durumunda seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Ayrıca 29 Nisan 19:00 – 17 Mayıs 05:00 arasında gerçekleştirilecek uçuşlarımız için yalnızca seyahat izin belgesi olan yolcularımızın biletleme yapmasına izin verilecektir. Bu dönem için daha önce uçak bileti almış olan yolcularımızın seyahat izin belgesi temin edememeleri durumunda biletlerinde ücretsiz değişiklik yapılabilecektir.

ankara havalimanı transfer

Soru: Sokağa çıkma yasağı (tam kapanma dönemi) ne zaman geçerlidir?

Cevap: 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Soru: Tam kapanma döneminde uçuşlar devam edecek midir?

Cevap: Uçuşlarımız planlandığı şekilde devam etmekte olup Yurtiçi uçuşlarımızda seyahat izin belgesi zorunluluğu dışında bir değişiklik olmamıştır.

Soru: İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlanmadan önce sokağa çıkma kısıtlaması olan) tarihler için yurtiçi uçak bileti aldım. Bu tarihlerde seyahat edebilmek için yine de seyahat izin belgesi almam gerekiyor mu? Seyahat İzin Belgesini kime ibraz etmem gerekiyor?

Cevap: Seyahat İzin Belgesi yurtiçi uçuşlar için tam kapanma dönemi öncesinde bilet alan yolcularımız için de bir zorunluluktur. Seyahat izin belgenizi check-in kontuarında görevli memurlarımıza ve dışarıda olduğunuz süre boyunca talep edilmesi halinde kolluk kuvvetlerine ibraz etmeniz gerekmektedir.

Soru: Tam Kapanma dönemi öncesinde yurtiçi uçak bileti aldım. Seyahat İzin Belgesi alamamam durumunda biletim ne olacak?

Cevap: Seyahat izin belgesi alamayan ve tam kapanma dönemi içerisinde seyahati olan yolcularımız biletleme tarihi 26 Nisan 2021’den önce olmak şartıyla; yeni uçuş 30 Haziran 2021 tarihine kadar (dahil) olmak şartıyla aynı kabin sınıfında ücret farkı veya değişiklik ücreti ödemeksizin değişiklik yapabilecek veya hiç uçulmamış biletlerini herhangi bir ceza bedeli olmaksızın iade edebileceklerdir. Detaylı bilgi, değişiklik ve/veya iade işlemleri için çağrı merkezimize (0850 333 0 849) ulaşabilirsiniz.

Soru: Tam kapanma dönemi içerisinde bir yurtdışı seyahatim var. Seyahat izin belgesi almam gerekiyor mu?

Cevap: Türkiye çıkışlı Yurtdışı seyahat gerçekleştirecek yolcularımızın seyahat izin belgesi almalarına gerek bulunmamaktadır. Yurtiçi aktarmalı olarak yurtdışına devam edecek yolcularımız da kontroller esnasında yurtdışı biletini ibraz etmesi durumunda havalimanına gidebilecek ve uçuşa katılabileceklerdir.

Soru: Yurtdışından Türkiye’ye gelecek ve yurtiçi aktarma yapacağım. Seyahat izin belgesi almam gerekiyor mu?

Yurdışı çıkışlı, Türkiye varışlı yolcularımız için seyahat izin belgesi gereksinimi bulunmamaktadır. Aynı şekilde Yurtiçi aktarmalı olarak Türkiye’de bir başka şehre devam edecek yolcularımız da yapılabilecek kontrollerde yurtdışı çıkışlı uçuşu olduğunu gösteren biletlerini ibraz ederek kısıtlamadan muaf olacaklardır.

Soru: Havalimanında izin belgem veya HES kodumla ilgili bir problem yaşamam halinde nerede işlem yapabilirim?

Cevap: Tam kapanma dönemi boyunca şehir satış ofislerimiz kapalı olmakla birlikte havalimanı satış ofislerimiz operasyon süreçlerine destek olmaya devam edecektir. Bu gibi bir durum yaşamanız halinde havalimanı satış ofislerimizden destek alabilirsiniz.

Soru: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar da sokağa çıkma yasağından etkilenecek mi?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlamasına dair muafiyet yalnızca turistik faaliyetler kapsamında geçici/kısa bir süre için ülkemizde bulunan turistleri kapsamaktadır. İkamet izinliler, geçici koruma statüsündekiler veya uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri de dâhil olmak üzere turistik faaliyetler kapsamı dışında ülkemizde bulunan yabancılar sokağa çıkma kısıtlamalarına tabi olacaklardır.

Alıntıdır: Türk hava Yolları

Yasaklı günlerde sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına, Şoförlü araç kiralama – Şehirlerarası transfer – Havalimanı transfer lerinizde 7/24 hizmetinizdeyiz iletişim 05324474566 http://ankarablackshuttle.com

Menü